Профільне навчання

Організація і реалізація профільної освіти

Стратегія реформування освіти визначає перспективний розвиток старшої школи як профільної. Ці стратегічні завдання конкретизовані у ряді законодавчих і нормативних документів: Національній доктрині розвитку освіти,  Законі України «Про загальну середню освіту», Концепції реформування загальної середньої освіти, Концепції профільного навчання в старшій школі.

В школі створені умови для  впровадження профільного  навчання,  передбачено забезпечення вирішення комплексу завдань для виходу на сучасний рівень вимог в організації профільного навчання, створення рівних умов доступу до загальної середньої освіти кожного громадянина, професійну орієнтацію школярів, сприятиме свідомому вибору ними майбутньої професії.

Профільне навчання спрямоване на набуття старшокласниками навичок самостійної науково - практичної , дослідницької пошукової діяльності, розвиток їхніх інтелектуальних, психічних, творчих, моральних, фізичних, соціальних якостей, прагнення до саморозвитку та самоосвіти.

Профільна підготовка в класах допрофільного та профільного навчання в школі ґрунтується на таких принципах:

- розподіл учнів за рівнем освітньої підготовки, інтересами, потребами, здібностями і нахилами,

- варіативність й альтернативність освітніх програм, технологій, навчання і навчально - методичного забезпечення ,

- наступність та неперервність між допрофільною підготовкою і профільним навчанням, професійною підготовкою,

- гнучкість змісту і форм організації профільного навчання , забезпечення можливості зміни профілю,

- виявлення здібностей учнів з метою їх обґрунтованої орієнтації на профіль навчання.

Профільне навчання у 2013-2014 навчальному році за освітніми потребами учнів організовано за природничо – математичного профілем  екологічного  напрямку. Загальна кількість учнів , що охоплені профільним навчанням, - 18 учнів 10  -11 класів.

Для здійснення профільного навчання робочий навчальний  план складено  згідно Типових навчальних планів , які затверджені Міністерством освіти і науки України.

Допрофільна підготовка здійснюється у 8-9 класах для професійної орієнтації учнів, сприяння у виборі ними напрямку профілізації:

1.   Учні 8 класу відвідують  заняття : « Екологія рідного краю»,»Аптека природи», «Екологія рослин»;

2.   Учні 9 класу відвідують заняття «Охорона тварин», «Екологія рідного краю»

Вивчаються запити батьків, потреб учнів щодо необхідності введення профільного навчання (анкетування учнів, батьків, учителів)

Робочий на­вчальний план школи на 2013/2014 навчальний рік розроблений для старшої школи – за Типовими навчальними планами для організації профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженими наказом МОНМС України від 27.08.2010 р. № 834 (додаток 1,6,23).

11клас

100

38

100

В школі здійснюється контроль за реалізацією профільного навчання

·                         Обговорення питання результативності профільного навчання

·<span times="" new="" roman';"="">                         Обговорення питання щодо ефективності профільного навчання

·<span times="" new="" roman';"="">                         Узагальнення підсумків запровадження профільного навчання, виявлення позитивних тенденцій і проблем, розробка рекомендацій, планів щодо подальшого розвитку профільної освіти. ( участь у конкурсах, захист порт фоліо)

Домінуючими методами навчання в школі з профілізації є:

Проектування (головний різновид пізнавальної діяльності);

Самостійне вивчення основної і додаткової навчальної літератури, а також інших джерел інформації;

Оглядові та установчі лекції;

Лабораторні роботи;

Семінари, співбесіди,  творчі зустрічі тощо;

Інформаційна підтримка самоосвіти за допомогою навчальних відеофільмів, електронних текстів, Інтернету тощо;

Проведення творчих конкурсів, захистів-проектів;

Екскурсії в природу  по вивченню біорізномаїття  видового складу рослин.

В школі функціонує кабінет інформатики, в якому  створено  всі умови для роботи учнів як на уроках, так і в позаурочний час.

В профільних класах  працюють

З них:

13 вчителів

Вчителі зі званням

-         6

Нагороджені Грамотою відділу освіти і науки, молоді та спорту

-         7

Грамотами облУОН

5

Система освітньої діяльності в профільних класах складається з урочної та позаурочної діяльності і враховує здібності, нахили учнів та розкриття потенціалу учня на всіх рівнях його розвитку.

За останні три роки  із загальної кількості 33 учні до ВНЗ  вступили  13учнів.